nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły DLA OCHRONY PRZED POWODZIĄ
DLA OCHRONY PRZED POWODZIĄ Drukuj Email
Wpisany przez M.M   
czwartek, 25 kwietnia 2013 19:16

Zakończyła się inwestycja modernizacji prawostronnego obwałowania rzeki Warty. Mieszkańcy gminy Krzykosy i Nowego Miasto mogą spać spokojniej.

Budową wałów przeciwpowodziowych na rzece Warta zajęto się dopiero w latach 30 minionego wieku. Te jednak były wykonane z materiałów nie najlepszej jakości, a w wyniku długotrwałej eksploatacji wały wymagały modernizacji. Dzięki funduszom z UE przeprowadzono na terenie gminy Krzykosy, Nowe Miasto i Miłosław prace, które mają zapewnić bezpieczeństwo ludziom i ich majątkowi. Całkowita wartość zadania wyniosła 21 129 775 zł. W ramach tej kwoty na odcinku Warty w okolicach gmin Krzykosy i Nowe Miasto wykonano inwestycje zabezpieczające przed zalewaniem okolicznych terenów. Wykonane prace polegały przede wszystkim na poprawie warunków filtracyjnych gruntu pod korpusem wału oraz modernizacji samych obwałowań wraz z budowlami wałowymi. Cała inwestycja objęła 17 miesięczny cykl realizacyjny z przerwą (6 miesięcy) w okresie gniazdowania ptaków z uwagi na obszar Natura 2000. Dzięki inwestycji zwiększy się stabilność wałów, a co za tym idzie będą one bardziej odporne przerwanie przez wody powodziowe oraz na uszkodzenia, w tym na działania bobrów i innych zwierząt. Zmniejszy się także filtracja wód pod wałem oraz przez jego korpus.

Autor: GPŚ | M.M
 

Komentarze

 
#1 mieszkanie 2013-04-26 18:39
Wielkie otwarcie, już dawno powinni to zrobić. Tak samo jak most, który sie wali a nikt nie jest za to odpowiedzialny. Nikt sobie z tego nic nie robi! To jest jakiś żart, jak naprawia most też będzie przecinanie wstęgi i zaszczyty?
Cytować
 

Komentowanie zablokowane.