nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły WIELKA FESTIWALOWA GALA
WIELKA FESTIWALOWA GALA Drukuj Email
Wpisany przez GosiaF   
wtorek, 07 sierpnia 2012 13:41

Finał XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalno – Instrumentalnego Osób Niepełnosprawnych

Finał XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalno – Instrumentalnego Osób Niepełnosprawnych odbył się z wielką pompą. Ten kulminacyjny festiwalowy moment mający miejsce w minioną sobotę na Starym Rynku był niezwykle pięknym, serdecznym i integracyjnym wydarzeniem.

Mimo nadciągających złowieszczych chmur, atmosfera panowała gorąca i dzięki temu artyści oraz licznie zgromadzona publiczność nie uległa kaprysom pogody, gdy raz po raz spadło kilka kropel deszczu. Koncert przygotowany był profesjonalnie zarówno muzycznie, jak i pod kątem technicznym. Cały czas rękę na pulsie trzymał, prowadzący festiwalowe koncerty od lat, Jacek Krajniak, który swym humorem i profesjonalną konferansjerką wprowadzał w fantastyczny nastrój wykonawców i widownię. Koncert zainaugurował Starosta Powiatu Średzkiego Tomasz Pawlicki. Obecni byli także liczni goście i przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz prezesi, którzy byli organizatorami 19. Festiwalu i „Tygodnia kultury osób niepełnosprawnych”: Stowarzyszenie Pomocy SOS – Warsztat Terapii Zajęciowej, PCPR – Środowiskowy Dom Samopomocy i OPS.

W tym roku artyści mogli na scenie zaprezentować dwa utwory. Jako piersi wystąpili średzianie z Warsztatu Terapii Zajęciowej. Z solistów śpiewali Łukasz Mokracki i Anna Dydymska, która potem wyciągała losy do nagrody głównej. Tradycyjnie był nią rower ufundowany przez Stowarzyszenie Zawsze Dla Średzian. Oprócz tego na końcu jeszcze wylosować można było odkurzacz, koc, plecak firmy 4F oraz statuetkę festiwalową, drobne wylosowane upominki można było odebrać przy stoisku, a wszystko dzięki cegiełkom sprzedawanym wcześniej i podczas koncertu. Wykonawcy, którzy już są stałymi bywalcami, jak również goście z czeskiego Prostejova chwalili średzki festiwal. Nie wyobrażają sobie sierpnia bez Środy, bo tu czują się radośni i zawsze są przyjęci z wielką gościnnością oraz serdecznością. Każdy artysta po zaprezentowaniu swego utworu na scenie otrzymał statuetkę festiwalu, dyplom i upominek. Festiwal zakończył się pożegnalną kolacją w hotelu „Almarco”.

Autor: GPŚ | GosiaF
 

Komentowanie zablokowane.

LOGOWANIE

W OSTATNIM NUMERZE

Głos Powiatu Średzkiego

- Pobierz na dysk

- Oglądaj online

Nowe wydanie już 3. sierpnia

Reklama w GPŚ już od 20 zł


Lipiec 2016
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031